Про безпеку дбати вчаться дошкільнята!

В дошкільному навчальному закладі «Журавлик» з 16.05. по 20.05.2016 було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого педагоги знайомили малюків із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя.

Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах. Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, закріпити знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, навчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки. В кінці тижня, як підсумок важкій спільній праці дітей та дорослих – спортивне змагання. Яскраві, веселі, насичені, з казковими героями, веселими іграми, загадками і ребусами. А в результаті – тверді та стійкі знання, набуті вміння та навички з питань правил дорожнього руху.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач ДНЗ «Журавлик»

____________Дзюба Н.Г.

Орієнтовний план проведення Тижня безпеки дорожнього руху з 16 по 20 травня 2016 року

Дата Захід
Понеділок 16.05.2016 Інтегроване заняття: «Транспорт та його роль в житті людини» Ознайомлення дітей з куточком дорожнього руху. Дидактична гра «Знайди автомобіль за описом» Сюжетно – рольова гра «Водій автобуса» Читання твору Т. Александрової «Світлофор Моргайко» Рухлива гра«Кольорові автомобілі» Складання пазлів «Розумні авто» Розміщення інформаційних куточків для батьків.
Вівторок 17.05.2016Заняття: «Правила дорожнього руху» «Ознайомлення з правилами для велосипедистів».. Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Школа вуличних наук» Сюжетно – рольова гра «Наша вулиця» Рухлива гра«Їзда на велосипеді» Дидактична гра «Розстав усе за правилами» Читання творів Н Кончаловської «Перехід» «Самокат» иставка матеріалів та дидактичних посібників для батьків.
Середа 18.05.2016Інтегроване заняття :«Дорожні знаки відкривай – безпеки азбуку вивчай» Цільова прогулянка «Ось він – пішохідний перехід» Малювання на асфальті «Дорожні знаки» Дидактична гра «Знайди потрібний знак» Рухлива гра «Горобчики й автомобіль» Читання творів В.Паронової «Острівок небезпеки» «Зебра» «Переходимо вулицю» Сюжетно – рольова гра «Подорож селищем»
Четвер 19.05.2016 Заняття «Сигнали світлофора» Моделювання проблемних ситуацій «Переходимо вулицю» Сюжетно – рольова гра «Допоможи Їжачкові перейти вулицю» Читання твору «Правила безпеки на дорозі для малят» Дидактична гра «Подорож білочки Проні» Рухлива гра «Стій! Увага! Йди!» Консультація для батьків «Вулиця не любить несподіванок»
П`ятниця 20.05.2016 Узагальнюючий день. Інтегроване заняття « Правила дороги знаємо, їх дотримуємося та іншим допомагаємо» Спортивне змагання "Дітей застерігають - біді запобігають". Конкурс дитячого малюнку «Руху правила єдині, всі поважати їх повинні!»

Звіт про проведення тижня безпеки дорожнього руху в ДНЗ «Журавлик» з16.05.2016 – 20.05.2016 р.

На виконання наказу завідувача дошкільним навчальним закладом «Журавлик» від 04.05.2016 року №15 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»з 16 по 20 травня 2016 р. у ДНЗ «Журавлик» проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі.

Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:

- розроблені перспективні плани роботи по виконанню правил дорожнього руху по дошкільному закладу та в усіх вікових групах;

- проведенні інструктажі з техніки безпеки з усіма працівниками дошкільного закладу;

- розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання, пам’ятки з охорони життя та здоров’я дітей, маршрути прогулянок та екскурсій, складена картотека рухливих, сюжетно-рольових та дидактичних ігор, оформлені матеріали у папку «Школа вуличних наук»;

- розміщена інформація в куточках для батьків;

- оформлено куточки безпеки в кожній групі;

- поновлено макет перехрестя та проїзжої частини дороги;

- підготовлено сценарій спортивної розваги;

Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху проведено:

- серія інтегрованих занять;

- бесіди, спостереження, перегляд мультиплікаційних фільмів;

- дидактичні, рухливі, творчі, сюжетно-рольові ігри;

- читання творів художньої літератури;

- моделювання проблемних ситуацій на дорозі;

- цільові прогулянки, екскурсії до проїзжої частини дороги;

- конкурс дитячого малюнку;

- спортивна розвага;

- виставка матеріалів та дидактичних посібників для батьків;

- консультації, бесіди з батьками.

Безпека дитини – одна з найважливіших турбот і тривог батьків, тому вони мають змалечку навчати своїх дітей основам безпечної поведінки на вулиці.

/Files/images/bjd/П24.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 3624